اخبار صنعت

کرونا باعث افزایش مشترکان فناوری 5G خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آی تی نیوز، شرکت سوئدی اریکسون که در زمینه فراوری انواع تجهیزات مخابراتی فعال است، پیش بینی نموده که در سال 2025 تقاضا برای اشتراک خدمات نسل پنجم به 2.8 میلیارد نفر خواهد رسید. این تقاضا قبلاً 2.6 میلیارد نفر پیش بینی شده بود.

19 تیر 1399

شاه مغرب پیشنهاد امارات برای حمایت از حفتر را رد کرد

پادشاه مغرب پیشنهاد ولی عهد ابوظبی مبنی بر حمایت از فرمانده نیروهای شرقی لیبی در ازای نفت و پروژه های سرمایه گذاری را رد کرد.

12 تیر 1399

دستور ترخیص 20 دکل شرکت ملی حفاری و بیکاری 10 هزار نفر

به دستور وزیر نفت، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب موظف به ترخیص 20 دکل حفاری شرکت حفاری ایران شده است. ترخیص این دکل ها باعث بیکاری مستقیم 4 هزار نفر از پرسنل این دکل ها خواهد شد.

8 تیر 1399

تاثیر کرونا بر واردات قطعات خودروهای خارجی

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران از کمبود بعضی قطعات خودرو های خارجی و کامیون ها در بازار به علت شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

1 تیر 1399

فراخوان بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی منتشر شد

سازمان انتشارات جهاددانشگاهی بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی را به موضوعات مختلفی از جمله مطالعات رسانه، آسیب های اجتماعی و مدیریت بحران اختصاص داده است.

28 خرداد 1399

وعده اینترنت رایگان وزیر ارتباطات به کجا رسید؟ ، فقط 2 شرکت، اینترنت دانشجویان را رایگان اعلام کردند

بعد از گلایه دانشجوها از محقق نشدن وعده وزیر ارتباطات برای رایگان کردن اینترنت آموزش مجازی، معاون وزیر از ابلاغ اجرای دستور به همه اپراتورها اطلاع داد. اکنون با گذشت چند روز، از بین همه شرکت های اینترنتی ثابت و همراه، 2 شرکت رایگان شدن اینترنت...

16 خرداد 1399

دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت در نشست اوپک پلاس

زنگنه گفت: نشست اضطراری اوپک پلاس ادامه دارد و دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت مطرح است.

12 خرداد 1399

ایجاد چهار کارگروه برای مقابله با کرونا در دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردسی مشهد در راستای مقابله با ویروس کرونا، چهار کارگروه تولید مواد ضدعفونی، تولید کیت های تشخیصی، گردآوری و آنالیز آماری و راه اندازی مشاوره روانی آنلاین ایجاد و فعال کرده است.

30 اردیبهشت 1399

تخلیه آب از سدهای استان مرکزی با هدف مدیریت سیلاب آغاز شد

مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: تخلیه 30 مترمکعب در ثانیه از 2 سد استان با هدف مدیریت سیلاب در استان آغاز شده است.

21 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 2 نفر در چاه نیمه سوم زهک غرق شدند

زاهدان- خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 2 برادر نوجوان زهکی عصر امروز/شنبه/ در چاه نیمه سوم جهت روستای قلعه نو این شهرستان غرق شدند.

20 اردیبهشت 1399

توضیحات روحانی در مورد حقوق کارمندان و کارگران

رئیس جمهوری با بیان اینکه در بخش اقتصادی با وجود بیشترین فشارهای دشمن موفقیت های بزرگی به دست آمده است، گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران بودجه بدون نفت را پشت سر گذاشتیم. سال 98 سال اداره کشور بدون اتکا به نفت و به خصوص در بخش جاری بود.

18 اردیبهشت 1399

صندوق بین المللی پول درخواست وام کرونایی ونزوئلا را رد کرد

سخنگوی صندوق بین المللی پول درخواست ونزوئلا را برای پنج میلیارد دلار وام اضطراری جهت مبارزه با ویروس کرونا رد کرد چون هیچ توافقی بین 189 عضو این صندوق در خصوص رهبر قانونی ونزوئلا وجود ندارد.

17 اردیبهشت 1399

خبرنگاران فراوری روزانه 60 هزار ماسک در یک واحد فراوریی دامغان شروع شد

سمنان-خبرنگاران- فرماندار شهرستان دامغان گفت: پنج خط فراوری جدید شرکت اشراق دیباج شامل تجهیزات پزشکی، ویژه مبارزه با شیوع ویروس کرونا، از امروز کار خود را شروع کرد.

10 اردیبهشت 1399

خبرنگاران رانندگان کامیون های ورودی به مرز چذابه غربالگری پزشکی شوند

اهواز- خبرنگاران- دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان بر ضرورت غربالگری پزشکی رانندگان کامیون های ورودی به مرز چذابه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

1 اردیبهشت 1399

اصفهان به دنبال کشت برون مرزی در منطقه چابهار است

به گزارش خبرنگاران، سید عبدالوهاب سهل آبادی ظهر چهارشنبه در نشست آنالیز فرصت های سرمایه گذاری در چابهار گفت: ضروری است به منظور کشاورزی برون مرزی، مزیت های سرمایه گذاری در چابهار تعیین گردد.

26 فروردین 1399

صنعت و اشتغال استان لرستان نیازمند توجه ویژه

خبرنگاران/لرستان رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان گفت: بسیاری از کارخانجات استان در شرایط بحرانی به سر می برند و برخی کارخانجات نیز تعطیل شده اند، بر اثر تعطیلی این کارخانجات شماری از نیروی انسانی به جمع بیکاران استان اضافه شده اند.

25 فروردین 1399

نبرد قبایل شرق یمن با نظامیان سعودی ، چرا المهره برای عربستان مهم است؟

درگیری هایی میان نیروهای سعودی و قبایل در استان المهره در شرق یمن به وقوع پیوست که همزمان با این درگیری ها، بالگردهای سعودی در آسمان این منطقه به صورت چشمگیری به پرواز در آمدند.

13 فروردین 1399

شبکه ملی اطلاعات استانی ایجاد می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد حسن انتظاری در جلسه سیاست گذاری ایجاد استان مجازی کرمانشاه به عنوان پایلوت پیاده سازی طرح استان مجازی در کشور گفت: با توجه به پویایی فضای مجازی کشور، سازوکار سنی جوابگوی سرعت تحولات نیست و بر این اساس احتیاج به آمادگی الکترونیکی...

13 فروردین 1399

تصویب 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی

خبرنگاران/مرکزی معاون هماهنگی امور مالی استاندار مرکزی با اشاره به عملکرد پیروز استان در جذب سرمایه گذار گفت: در امسال 5 طرح به ارزش 1.5 میلیارد دلار در استان به تصویب رسید.

11 فروردین 1399

شالیزارها در چنبره شیرابه ها

وقتی از بحران زباله در گیلان گفته می گردد، اولین مکانی که به ذهن همه می رسد محل دفن زباله در سراوان رشت است.

29 اسفند 1398
تعداد: (79)