نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد

به گزارش وبلاگ شهبازی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: نمد شهرکرد به نقاط مختلف جهان عرضه و معرفی خواهد شد.

نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد

به گزارش وبلاگ شهبازی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی در نخستین نشست هماهنگی راه اندازی دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد تاکید نمود: معرفی شهرکرد با نماد نمد و توجه به کوی نمدمالان این شهر باید مورد توجه قرار گیرد.

او اضافه نمود: البته این موضوع در سال های اخیر مورد غفلت قرار گرفته و به علت چرخه مالی ضعیف جوانان از ادامه فعالیت در این هنرصنعت خودداری نموده اند.

جوادی توضیح داد: کوشش برای پیوستن لکه های فرهنگی شهرکرد در محلات هدف براساس طرح جامع و تفضیلی شهرداری می تواند در رونق نمدمالی تاثیرگذار باشد.

او یادآور شد: برای تسریع در روند احیای این مهم می توان از طرح بازآفرینی شهری بهره گیری کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با راه اندازی گذر صنایع دستی شهرکرد از میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا این شهر می توان فراوریات هنرصنعت های مختلف استان را در آن عرضه کرد.

او گفت: البته در این راستا باید کارگاه های واقع در کوی نمدمالان شهرکرد تقویت و زمینه بازدید مشتریان از روند فراوری این هنرصنعت فراهم گردد.

جوادی تاکید نمود: چهارمحال و بختیاری ظرفیت های فراوریی دیگری مانند گز بلداجی دارد که به برند تبدیل شده اند.

او اضافه نمود: به همین دلیل ضرورت دارد تا نسبت به معرفی و عرضه این محصولات فراوریی مهم به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ورودی به چهارمحال و بختیاری برنامه ریزی و اقدام گردد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تشکیل دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد در رسیدن به اهداف مورد نظر برای تبدیل این شهر به عنوان شهر جهانی نمد تاثیر دارد.

مهرداد رئیسی توضیح داد: تبدیل خیابان ملت غربی حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا به بازارچه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفته است.

او یادآور شد: این برنامه از مهمترین خواسته های کسبه و هنرمندان خیابان ملت غربی شهرکرد حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا است.

رئیسی اظهار کرد: مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به دنبال صنعتی شدن 100 درصدی صنایع دستی نیستند.

او گفت: البته ایجاد نوآوری و خلاقیت در فراوریات محصولات صنایع دستی مورد تاکید مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تاکید نمود: ارتقای آموزش، افزایش فراوری، بهبود بازاریابی و برندسازی فراوریات صنایع دستی استان از دیگر برنامه های در دست اقدام این اداره کل است.

او اضافه نمود: برای تشکیل و شروع فعالیت دبیرخانه شهرکرد شهر ملی نمد، استانداری چهارمحال و بختیاری، فرمانداری شهرستان شهرکرد، شهرداری شهرکرد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان عضو ثابت و تعدادی دیگر از دستگاه های اجرایی مرتبط حضور خواهند داشت.

رئیسی توضیح داد: حفظ بافت قدیمی کوی نمدمالان و جلوگیری از تغییر کاربری آن از سوی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری و شهرداری شهرکرد باید مورد توجه جدی باشد.

منبع: میراث آریا

به "نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمد شهرکرد به جهان معرفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید