شوخی دردسرساز وزیر میراث فرهنگی با هرکول !

به گزارش وبلاگ شهبازی، خبرنگاران :ضرغامی : ویدیویی چند روز قبل در فضای مجازی درباره مجسمه هرکول در بیستون به گردش عایدی بیشتر شبیه طنز و شوخی بود. بعد ها برادر پژوهشگری نوشت که این مجسمه مربوط به دوره اسکندر نیست، که درست است. این مجسمه مربوط به دوره سلوکیان است.

شوخی دردسرساز وزیر میراث فرهنگی با هرکول !

به گزارش باشگاه وبلاگ شهبازی :سید عزت الله ضرغامی در حاشیه نشست امروز هیات دولت، گفت: در معاونت گردشگردی وزارتخانه بخشی را برای حمایت از سرمایه گذاران در این حوزه ایجاد کردیم. برای اولین بار اعلام کردیم که هر کس برای تاسیس محیط های تفریحی، شهربازی، محیط های تفریح و یاری به رونق جاذبه های گردشگری در منطقه ها گردشگرپذیر سرمایه گذاری کند، از محل تبصره 18 به سرمایه گذاران تسهیلات بانکی مقرون به صرفه قیمت و خوب پرداخت می کنیم و در جهت صدور مجوزی لازم اقدام می کنیم.

وی ادامه داد: در نشست امروز دولت خواهان همکاری سایر دستگاه ها برای رونق بخش گردشگری کردم. سرمایه گذاران می توانند از همین امروز طرح های مالی خود را به ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها ارائه دهند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مدت زمان بازسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان، گفت: کار بازسازی این گنبد از 12 سال قبل شروع شده بود. از زمانی که داربست ها باز شد، احساس شد اشکالاتی در نحوه بازسازی گنبد وجود دارد به همین علت بلافاصله به پژوهشگاه وزارتخانه ماموریت دارم با همکاری معاونت میراث فرهنگی آنالیز نمایند تا تعیین گردد اشکال در کدام قسمت گنبد وجود دارد، متخلفان تعیین گردد و بعد تحت مدیریت هیاتی خبره و متبحر بازسازی، تجدید گردد.

ضرغامی این پروژه باعث شد که روی کل پروژه های بازسازیی وزارتخانه که در طول زمان انجام می گردد، نظارت همه جانبه ای گردد تا ان شاءالله شاهد تکرار این مسائل نباشیم. هیچ توجیحی برایم در اتفاقی که در بازسازی گنبد حاج لطف الله افتاد قابل قبول نیست و خاطیان مجازات می شوند.

وی با اشاره به حساسیت یونسکو نسبت به آثار باستانی ایران، گفت: قبل از اینکه چنین مسائلی برای یونسکو اهمیت داشته باشد، برای خودمان مهم می گردد. کشور مستقلی هستیم و اهمیت حفظ میراث فرهنگی را درک می کنیم. البته یونسکو هم مسوولیت هایی دارد که به آن ها توجه می کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: ویدیویی چند روز قبل در فضای مجازی درباره مجسمه هرکول در بیستون به گردش عایدی بیشتر شبیه طنز و شوخی بود. بعد ها برادر پژوهشگری نوشت که این مجسمه مربوط به دوره اسکندر نیست، که درست است. این مجسمه مربوط به دوره سلوکیان است. بنده هم در این ویدیو به طنز سخنانی عرض کردم، اما به نظر می رسد بعضی عزیزان متوجه فضای شوخی نشده نشدند. نباید با بعضی سخنان کاری کرد که فضای طنز در کشور بسته گردد. از رسانه ها و شخصیت های مستقل علمی و اجتماعی درخواست می کنم بین طنز و غیر طنز تفکیک قائل شوند.

ضرغامی ادامه داد: بعلاوه در ویدیوی دیگری که از بازدیدم از موزه بانک ملی انجام دادم در فضای مجازی به گردش عایدی، بیان شد که اموال ارزشمند موزه در داخل جا نوونی گذاشته شده است. این ویدیو در بخش خبری 20:30 هم پخش شد و با آن شوخی شد. اصل موضوع مربوط به سال های قبل است. بنده روز گذشته از موزه مشکین شهر بانک ملی بازدید کردم، امیدوارم کار اجرایی پروژه تکمیل این پروژه هر چه زودتر به اتمام برسد تا اشیاء ارزشمند به داخل موزه منتقل گردد.

وی یادآور شد: انتقادی که بنده به موزه های کشور داریم این که این موزه 90 درصد اشیاء تاریخی و قدیمی را نمی توانند به منظر عمومی بگذارند و این اشیاء اکثرا در مخازن مخصوصی پلمپ هستند. ان شاءالله با تکمیل موزه ها، اشیاء داخل مخازن به داخل موزه ها منتقل می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "شوخی دردسرساز وزیر میراث فرهنگی با هرکول !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوخی دردسرساز وزیر میراث فرهنگی با هرکول !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید