رسانه آمریکایی: متحدان آمریکا تمایلی به همراهی با این کشور علیه ایران ندارند

به گزارش وبلاگ شهبازی، پایگاه شبکه خبری ام اس ان گزارش داده متحدان آمریکا تمایلی به همراهی با سیاست های این کشور و تشکیل ائتلاف علیه ایران ندارند.

رسانه آمریکایی: متحدان آمریکا تمایلی به همراهی با این کشور علیه ایران ندارند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شهبازی، یک رسانه آمریکایی از افزایش اختلاف میان دولت ایالات متحده آمریکا با متحدان این کشور به ویژه انگلیس بر سر مسائل مربوط به ایران خبر داده است.

پایگاه ام اس ان می گوید دولت انگلیس دوشنبه درخواست آمریکا را برای تشکیل یک ائتلاف چندملیتی علیه ایران با هدف اعلامی محافظت از کشتی ها در خلیج فارس رد کرد. ام اس ان می افزاید لندن در حالی این درخواست را رد کرد که نفتکش خودش هنگام عبور از تنگه هرمز توسط ایران توقیف شده است.

انگلیس به جای اجابت درخواست آمریکا کوشش کرد حضور نظامی خودش را در منطقه افزایش دهد. ام اس ان این اختلاف میان دو متحد ناتو را تحولی نگران کننده توصیف نموده است.

ایلان گلدنبرگ، از مقام های سابق وزارت خارجه آمریکا درباره این موضوع می گوید: این نشانه ای وحشتناک است که آمریکا و نزدیکترین متحدان این کشور قادر به کار کردن بر سر مسئله ای تا این حد پایه ای نیستند.

از طرف دیگر، به نظر می رسد ارتش آمریکا هم تمایل چندانی برای حمایت از انگلیس ندارد. مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که انگلیس مسئولیت دارد از کشتی های خودش مراقبت کند.

گلدنبرگ گفت: این [اتفاقات] گویای مسائلی درباره رابطه میان دو کشور است.

این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا که در هفته جاری به لندن سفر و با مقام های دولت آمریکا و انگلیس دیدار نموده می گوید میان متحدان آمریکا در مورد پیوستن به این کشور علیه ایران نگرانی وجود دارد. او گفت: آنها نگرانند به خاطر ایالات متحده به جنگ کشانده شوند.

از طرف دیگر، سیاست موسوم به اول آمریکا هم موجب شده که این کشور تمایلی به حمایت از آمریکا در برابر ایران نداشته باشد، چون از طرف آنها این اطمینان وجود ندارد که آمریکا در صورت بروز درگیری های گسترده تر به کمک آنها خواهد آمد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسانه آمریکایی: متحدان آمریکا تمایلی به همراهی با این کشور علیه ایران ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه آمریکایی: متحدان آمریکا تمایلی به همراهی با این کشور علیه ایران ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید