دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت در نشست اوپک پلاس

به گزارش وبلاگ شهبازی، زنگنه گفت: نشست اضطراری اوپک پلاس ادامه دارد و دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت مطرح است.

دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت در نشست اوپک پلاس

به گزارش خبرنگار ، زنگنه وزیر نفت در میانه نشست اضطراری اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت در ارتباط با بخش خبری 21 اظهار کرد: این جلسه همچنان ادامه دارد و هم اکنون پیشنهاد کاهش 10 میلیون و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت مطرح است.

وی اضافه کرد: این اعداد غیر از ارقامی است که قرار است از سوی کشور هایی که عضو نیستند مانند نروژ، برزیل و ایالات متحده کاهش داده شود چرا که آن ها هم اعلام آمادگی برای کاهش تولید کرده اند.

وزیر نفت ادامه داد: کاهش های تولید به نحو پلکانی برنامه ریزی شده بود به طوری که قرار است از ماه جولای تا انتها 2020 حدود 8 میلیون بشکه در روز کاهش دهیم، تا اوریل 6 میلیون بشکه و به مقصود برسیم. ولی آن چه که مهم است بازار شوک زده از شیوع ویروس کرونا است. معتقدیم اگر تولیدات را کاهش ندهیم بازار دچار شوک جدی می شود.

وی گفت: تقریبا 20 کشوری که در بحث توافق اوپک پلاس حضور دارند مجموع نظراتشان به کاهش تولید است. اگر کاهش 10 میلیون بشکه تصویب شود هر کشور باید22 درصد کاهش تولید را عهده دار شود.

وزیر نفت ادامه داد: ایران، ونزوئلا و لیبی از این کاهش تولید معاف هستند.

زنگنه در انتها گفت:جلسه همچنان ادامه دارد و تصمیم نهایی قطعی نشده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت در نشست اوپک پلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو پیشنهاد کاهش 10 و 11 میلیون بشکه ای تولید نفت در نشست اوپک پلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید