جریمه 3 میلیون خودرو فاقد معاینه فنی، 60 درصد اتوبوس ها در سن فرسودگی هستند

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: 60 درصد از اتوبوس های گازوئیل سوز شهرداری تهران در سن فرسودگی هستند.

جریمه 3 میلیون خودرو فاقد معاینه فنی، 60 درصد اتوبوس ها در سن فرسودگی هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار سید کمال هادیان فر در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد پلیس راهور در بحث آلودگی هوا گفت: در خصوص آلودگی هوا گزارش کاملی را به رئیس قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی و سایر مسئولان ارائه کرده و در آن گزارش به ماده 8 هوای پاک تاکید کرده ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا شرح داد: در ماده 8 هوای پاک 10 تعهد مخصوص دولت محترم است که بخشی از آن در دست اقدام است و بخشی دیگر ان شاءالله اجرا خواهد شد.

وی با اعمال جریمه برای خودرو های فاقد معاینه فنی پرداخت گفت: طبق قانون خودرو های فاقد قانون روزانه 50 هزار تومان جریمه می شود که در تهران در 8 ماهه اخیر، 3 میلیون و 200 هزار وسیله جریمه شده اند که برای 88 هزار خودرو تکرار جریمه اجرا شده است.

سردار هادیان فر به جانفشانی ماموران پلیس راهور اشاره و بیان داشت: علی رغم آلودگی شدید هوا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی برای مدیریت و تسهیل در تردد در معابر حضور دارند و متاسفانه با توجه به شدت آلودگی چندین نفر از پرسنل ما به بیمارستان منتقل شده اند.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: پلیس راهور از تردد کامیون های سنگین در روز های آلوده ممانعت می کند؛ در این خصوص ماده 18 و جریمه نیز اعمال می شود و در صورت نیاز توقیف هم در دستورکار است.

وی به موضوع اتوبوس های شهرداری تهران که گازوئیل سوز هستند پرداخت و گفت: 60 درصد این اتوبوس ها در سن فرسودگی است و باید شهرداری نوسازی آن ها را در دستور کار قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جریمه 3 میلیون خودرو فاقد معاینه فنی، 60 درصد اتوبوس ها در سن فرسودگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 3 میلیون خودرو فاقد معاینه فنی، 60 درصد اتوبوس ها در سن فرسودگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید