اجرای برگزیت باردیگر به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، اتحادیه اروپا با تمدید زمان خروج انگلیس از این اتحادیه موافقت نموده و به این ترتیب برگزیت بار دیگر به تعویق خواهد افتاد.

اجرای برگزیت باردیگر به تعویق افتاد

در همین ارتباط، سخنگوی اتحادیه اروپا با تائید موافقت اصولی این اتحادیه برای تمدید زمان اجرای برگزیت، اما گفته است که رهبران کشورهای عضو اتحادیه نمی خواهند برای تصمیم گیری درباره مهلت اجرای برگزیت، نشست اضطراری برگزار نمایند.

از سوی دیگر ساجد جاوید، وزیر دارایی انگلیس نیز در سخنانی بیان کرد که دولت بوریس جانسون نمی تواند برگزیت را در تاریخ از پیش معین شده 31 اکتبر، یعنی تا یک هفته دیگر اجرا کند.

در حال حاضر نمایندگان مجلس انگلیس خواهان تمدید زمان خروج از اتحادیه اروپا تا سرانجام ژانویه 2020 یعنی حدود سه ماه دیگر شده اند، اما هنوز معلوم نیست که آیا اتحادیه اروپا با این زمان موافقت خواهد نمود یا زمان دیگری را پیشنهاد خواهد داد.

به تازگی نمایندگان مجلس انگلیس دولت این کشور را موظف نموده بودند که اگر نتوانست توافقی را با اتحادیه اروپا نهایی کند، باید مهلت بیشتری از این اتحادیه بخواهد، هرچند بوریس جانسون مدعی شده که ترجیح می دهد در گودالی بمیرد تا برگزیت را به تاخیر بیندازد.

قرار است اعضای اتحادیه اروپا هفته آینده درباره مهلت جدید برگزیت تصمیم گیری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اجرای برگزیت باردیگر به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای برگزیت باردیگر به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید