دندان پزشکی اقساطی برترین راه برای مدیریت هزینه ایمپلنت دندان

به گزارش وبلاگ شهبازی، به گزارش خبرگزاری تسنیم، درمان های دندانپزشکی همیشه یکی از پرهزینه ترین درمان ها محسوب می شوند. به منظور مدیریت کردن هزینه ها، پرداخت اقساطی یکی از برترین روش هاست. از بین درمان های دندانپزشکی کاشت ایمپلنت دندان یکی از مهمترین موارد است که به علت هزینه ها با روش های نه چندان کارامد مثل دندان مصنوعی یا بریج جایگزین می گردد. این در حالی است که بیماران قادر هستند با مدیریت کردن هزینه ها به طور اقساطی برترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته، یعنی ایمپلنت را داشته باشند. در حقیقت کاشت ایمپلنت دندان موثرترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و برترین گزینه برای افرادی است، که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند.

دندان پزشکی اقساطی برترین راه برای مدیریت هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت ایمپلنت دندان، امروزه به یکی از برترین روش ها برای حل معضل بی دندانی، تبدیل شده است. استفاده از روش ایمپلنت دندان علاوه بر جبران دندان ازدست رفته به زیبایی لبخند، بهبود جویدن غذا و بعلاوه به اصلاح تکلم نیز یاری می نماید. انواع سرویس های جراحی و کاشتایمپلنت دندان عبارتند از:

 • ایمپنت تک دندان
 • ایمپلنت دندان فوری
 • ایمپلنت دندان بر مبنای پونتیک
 • جراحی های لیفت سینوس
 • جراحی بازسازی استخوان فک در ایمپلنت دندان

در ادامه باید بدانید که ساختار ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت یک پیچ فلزی(فیکسچر) از جنس تیتانیوم است که به وسیله عمل جراحی جایگزین قسمت ریشه دندان می گردد. سپس تاج دندان بر روی آن سوار می گردد که نمای دندان واقعی را به شما هدیه می دهد. آنچه که اهمیت دارد این است که بدانیم کاشت ایمپلنت دندان بیش از آنکه جنبه زیبایی داشته باشد، جنبه درمانی دارد. در واقع با از دست دادن یک دندان و ایجاد فضای خالی در فک مسائل زیر به وجود می آید:

 • تحلیل استخوان فک
 • نامنظم شدن و بهم ریختگی دندان ها
 • عمل جویدن و بلع هم دچار مشکل شده
 • ایجاد بیماری های گوارشی در بلند مدت

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

باید بدانید که قیمت ایمپلنت دندان متاثر از عوامل متفاوتی است از جمله:

تجربه و تخصص پزشک: تخصص دندانپزشک بر قیمت نهایی تاثیرگذار است.

مواد اولیه و برند ایمپلنت: کیفیت و برند مواد ایمپلنت نظیر پودر استخوان و ممبران در هزینه ها تاثیرگذار است.

آماده سازی اولیه یا جراحی های مورد احتیاج: اگر بیمار برای انجام ایمپلنت به سایر روش های آماده سازی یا جراحی مانند کشیدن دندان، سینوس لیفت و گرفت استخوانی احتیاج داشته باشد، هزینه کل ایمپلنت دندان افزایش می یابد.

هزینه لابراتوار و متخصص پروتز: قالب گیری برای ساخت تاج دندان به وسیله متخصص پروتز انجام می گردد که این مورد متناسب با نوع و کیفیت لابراتوار می تواند بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد.

ویژگی های فردی: ایمپلنت دندان نوعی جراحی است که متناسب با شرایط فک بیمار یا داشتن بیماری های زمینه ای، برای هر فردی فرق دارد. به همین علت، هزینه درمان نیز در بیماران مختلف، متفاوت می گردد.

حداقل مقدار هزینه ایمپلنت دندان، 7 میلیون برای ایمپلنت ایرانی است که البته این قیمت برای هر واحد ایمپلنت بدون احتیاج به جراحی های جانبی(سینوس لیفت،گرفت استخوانی و …) است. بنابراین برای تعداد بیشتر، هزینه بالاتر می رود و قطعا شرایط پرداخت سخت تر خواهد شد. هزینه بالای ایمپلنت باعث شده که بسیاری از افراد نتوانند برای جبران دندان از دست رفته خود اقدامی انجام بدهند و یا در پی روش های کم هزینه تر با ریسک بیشتر مثل بریج یا پل دندان باشند. که این روش نه تنها دائمی نیست بلکه به مرور سبب تحلیل استخوان فک می گردد و قطعا هزینه درمان دوباره و بیشتری را می طلبد. اما دو راه حل اساسی برای پرداخت هزینه های ایمپلنت وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد:

 • هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

کدام بیمه هزینه ایمپلنت را میدهد؟ حقیقت این است که هیچ بیمه ای ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهد و بعضی افراد وقتی متوجه این واقعیت می شوند به سراغ خرید بیمه تکمیلی برای ایمپلنت می روند. اما آیا بیمه تکمیلی هزینه ایمپلنت را می دهد؟ تنها بیمه تکمیلی گروهی با سقف تعهد بسیار محدود و به صورت توافقی هزینه های ایمپلنت را پوشش می دهد.

علاوه بر محدودیت بیمه های تکمیلی در پرداخت هزینه های ایمپلنت دندان، محدودیت در مراکز طرف قرارداد بیمه باعث شده تا اغلب افراد مجبور باشند هزینه های دندانپزشکی را تمام و کمال پرداخت کنند و پس از تکمیل درمان برای دریافت هزینه ها به بیمه مراجعه کنند.

 • ایمپلنت اقساطی

روش دوم برای مدیریت کردن هزینه های ایمپلنت دندان، پرداخت به صورت اقساطی است که متاسفانه امکان آن در تمامی مراکز درمانی وجود ندارد. در طرح های اقساطی موجود مقدار پیش پرداخت، دوره بازپرداخت و تضامین از مهمترین عوامل در تصمیم گیری بیماران هستند.

بعضی از کلینیک های دندانپزشکی هزینه های ایمپلنت را به دو یا نهایتا سه قسط تقسیم می کنند و برحسب مراحل درمان، اقساط را دریافت می کنند. در این روش قسط اول در ابتدای کار پرداخت می گردد، قسط دوم در انتهای مراحل کاشت ایمپلنت دندان و قسط آخر پس از قالب گیری پرداخت خواهد شد.

در زمینه تضمین برای ایمپلنت اقساطی هم، بعضی از مراکز دندان پزشکی اقساطی از بیماران چک دریافت می کنند و مبلغ هر چک باید در تاریخ ذکر شده نقد گردد. در بعضی مراکز هم بیمار موظف است یک چک معتبر بانکی را به مرکز مربوطه تحویل دهد و بعد از خاتمه اقساط، چک خود را دریافت کند.

شبکه دندانپزشکی میخک راه حل مدیریت هزینه ایمپلنت دندان

شبکه دندانپزشکی میخک به منظور برطرف احتیاج بیماران امکان استفاده از هر دو روش پرداخت با بیمه تکمیلی و پرداخت به صورت اقساطی را فراهم نموده است:

 • استفاده از پوشش بیمه تکمیلی: در پرداخت هزینه ها با بیمه تکمیلی به منظور همراهی با بیماران به مقدار سقف تعهد بیمه تکمیلی ایمپلنت از شما چک دریافت می نماید. تاریخ سررسید چک 4 ماه بعد از درمان است تا فرصت کافی برای مراجعه به بیمه دندانپزشکی و دریافت سهم بیمه را داشته باشید. گفتنی است که شبکه دندانپزشکی میخک با هیچ کدام از بیمه های تکمیلی قرارداد ندارد! این طرح صرفا برای آسودگی خیال بیمارانی که در پی استفاده از پوشش بیمه تکمیلی هستند مناسب است.
 • پرداخت اقساطی: در طرح دندان پزشکی اقساطی میخک سعی شده تا حداکثر مقدار انعطاف در پرداخت هزینه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت دندان برای مراجعین اعمال گردد و بیماران عزیز بتوانند متناسب با شرایط مالی خود، هزینه خدمات دندانپزشکی را بپردازند و از دندانپزشکی با اقساط بلند مدت بهره مند شوند.

شبکه دندانپزشکی میخک خدمات اقساطی خود را به توضیح زیر ارائه می نماید:

 • پیش پرداخت باتوجه به هزینه نهایی خدمات دندانپزشکی شما از15 تا 40 درصد است.
 • به جای مانده مبلغ، به صورت چک از شما دریافت می گردد.
 • حداکثر دوره بازپرداخت دندانپزشکی اقساطی 24 ماهه است.
 • دوره بازپرداخت متناسب با شرایط شما صورت می گیرد و می تواند از 1 تا 24 ماه متغیر باشد.
 • تعداد اقساط نیز با توجه به نظر و شرایط شما معین می گردد.
 • فرد به همراه خانواده خود می تواند از طرح خدمات اقساطی استفاده نماید، لذا اعضای خانواده به صورت تجمیعی می توانند اقدام به ارائه چک کنند.

در شبکه دندانپزشکی میخک(mikhakdental.com) پرداخت هزینه ایمپلنت به صورت نقد و اقساط انجام می گردد. از طرفی تعرفه و قیمت ایمپلنت دندان در تمام شعب میخک یکسان است و شما به سادگی می توانید به وسیله مشاوره آنلاین و رایگان ایمپلنت با متخصصان ایمپلنت در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را در زمینه کاشت ایمپلنت دندان، هزینه ایمپلنت بپرسید.

گفتنی است که شبکه دندانپزشکی میخک علاوه بر ایمپلنت دندان، امکان مشاوره آنلاین و رایگان دندانپزشکی را برای همه خدمات دندانپزشکی فراهم نموده است. مراجعین می توانند کلیه خدمات را در تمام شعب تهران و شهرستان ها با تعرفه یکسان دریافت کنند. مراجعین می توانند با آرامش خیال فرآیند رسیدگی به سلامت دهان و دندان خود را طی کنند.

منبع: یک پزشک

به "دندان پزشکی اقساطی برترین راه برای مدیریت هزینه ایمپلنت دندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندان پزشکی اقساطی برترین راه برای مدیریت هزینه ایمپلنت دندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید