تصاویر ، ملاقات فرماندهان ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار شهرام ایرانی

به گزارش وبلاگ شهبازی، فرماندهان نیروهای دریایی ونزوئلا و آفریقای جنوبی در ملاقات دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، آمادگی برای توسعه همکاری ها با ایران را اعلام کردند.

تصاویر ، ملاقات فرماندهان ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار شهرام ایرانی

به گزارش وبلاگ شهبازی، دریادار شهرام ایرانی که با هدف شرکت در رژه سالانه نیروی دریایی روسیه به سن پترزبورگ سفر نموده است، شامگاه یکشنبه با بعضی مقام های چند کشور حاضر در این آیین مذاکره و رایزنی داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در مذاکرات خود با مقام هایی از کشورهای شرکت کننده در این آیین، به ویژه کشورهایی که در ماموریت دور دنیای ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، میزبان ناوهای کشورمان بودند، درباره راههای توسعه همکاری های دریایی، آموزش نیروها، برگزاری رزمایش های مشترک، میزبانی از رویدادهای مرتبط با حوزه رزم دریاپایه و نیز تبادل تجربیات دریانوردی گفت وگو کرد.

فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی: خواهان توسعه بیشتر همکاری های با ایران هستیم

دریادار شهرام ایرانی در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی، ضمن قدردانی از پذیرایی گرم این کشور از ناوگان 86 ارتش جمهوری اسلامی ایران، از همتای خود برای سفر به ایران و مشارکت در رزمایش های دریایی دعوت کرد.

دریاسالار موند لوپز فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی نیز با بیان اینکه روابط خوب آفریقای جنوبی و ایران، پایه همکاری های رو به رشد نیروی دریایی دو کشور است، گفت: آب های آفریقای جنوبی و بنادر ما به روی همه شناورهای نظامی و غیرنظامی ایران باز است و آفریقای جنوبی خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری های دو نیرو است.

فرمانده نیروی دریایی ونزوئلا: همکاری های نظامی ما و ایران در حال توسعه است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعلاوه در ملاقات با فرمانده نیروی دریایی جمهوری بولیواری ونزوئلا، با اشاره به موقعیت راهبردی این کشور در غرب اقیانوس اطلس گفت: امروزه نیروی دربایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توانمندی و اقتدار در تمام صحنه های بین المللی حضوری فعال دارد.

دریاسالار نیل ژسوس سانچز فرمانده نیروی دریایی ونزوئلا نیز اظهار کرد: همکاری های نظامی ایران و ونزوئلا، بویژه در زمینه دریایی بسیار عمیق است و این روابط روز به روز در حال توسعه است.

تداوم ملاقاتهای فرمانده نیروی دریایی ارتش با همتایان خود

در این ملاقاتها، کاظم جلالی سفیر و ناخدایکم رضا خسروی مقدم وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشتند.

سال جاری علاوه بر حضور هیات نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی روسیه، سه فروند شناور رزمی نیروی دربایی ارتش مستقر در دریای خزر با حضور در بندر کاسپیسک در شمال این دریا به رژه دریایی روسیه پیوستند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی این کشور با قدردانی از مشارکت کشورهای دوست در مراسم سال جاری، از تقویت مناسبات دفاعی با این کشورها سخن گفت.

ملاقاتها و مذاکرات امیر دریادار شهرام ایرانی با مقام های نیروی دریایی روسیه و دیگر کشورهای حاضر در مراسم روز نیروی دریایی روسیه ادامه دارد.

آخرین روز یکشنبه ماه جولای از سال 2006 میلادی با فرمان رئیس جمهوری روسیه به عنوان روز نیروی دریایی این کشور گرامی داشته می گردد. این روز در ایام همزمان با سالروز پیروزی نیروی دریایی روسیه در نبرد با سوئد نامگذاری شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، ملاقات فرماندهان ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار شهرام ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، ملاقات فرماندهان ونزوئلا و آفریقای جنوبی با دریادار شهرام ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید