احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای در همدان

به گزارش وبلاگ شهبازی، معاون فرماندار همدان از احداث شهرک گلخانه ای 25 هکتاری در شهرستان همدان اطلاع داد و گفت: بزرگترین شهرک گلخانه ای استان در شهرستان همدان احداث می گردد.

احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای در همدان

به گزارش خبرنگار از ، رضا زمانی، معاون فرماندار همدان در کارگروه امور مالی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، با بیان اینکه اولویت اول استان و شهرستان برنامه 3 ساله است، اظهار کرد: پیشرفت پروژه های جهادکشاورزی همدان 49 درصد بوده که در بخش گلخانه ها 3 درصد پیشرفت داشته است.

او با اشاره به سند توسعه استان همدان توضیح داد: 2 شهرک گلخانه ای 15 هکتار و 10 هکتاری و یک گلخانه 10 هکتاری در شهرستان همدان در حال احداث است که با اجرای این میزان برنامه سال 98 جهادکشاورزی شهرستان در زمینه توسعه سطح گلخانه ها محقق می گردد.

زمانی اضافه نمود: شهرک گلخانه ای نیکو سخن نخستین شهرک گلخانه ای بخش خصوصی در استان بوده که در سطح 25 هکتار و در 44 قطعه احداث خواهد شد.

او یادآور شد: این شهرک گلخانه ای 18 هکتار سطح مفید دارد که برای 216 نفر اشتغالزایی خواهد داشت که امیدواریم در هفته دولت نخستین واگذاری ها به متقاضیان شروع گردد.

معاون فرماندار همدان اعلام کرد: سطح گلخانه های موجود در شهرستان همدان 35 هکتار است که رتبه اول را در زمینه سطح گلخانه ها در استان داریم.

او درباره تخصیص آب برای واحد های گلخانه ای سطح شهرستان، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از محل ابطال تخصیص های موجود بتوانیم بخش کشاورزی را تقویت کنیم که در این راستا احتیاج است بدانیم چند درصد از تخصیص ها ابطال و به متقاضیان جدید واگذار شده است.

زمانی از امور آب شهرستان خواست با توجه به اینکه اهتمام دولت افزایش سطح زیرکشت گلخانه ها است، درباره تخصیص آب به گلخانه ها بیش از پیش توجه کند.

معاون فرماندار همدان با تأکید بر ذخیره و تأمین سوخت گلخانه های شهرستان همدان، اعلام نمود: طبق روال قبل جهادکشاورزی به واحد های تولیدی شهرستان اعلام کند تا برای ذخیره سازی سوخت مورد احتیاج خود اقدام داشته باشند.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای در همدان" امتیاز دهید

2 کاربر به "احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای در همدان" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای در همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید