شروع کوشش های جدید نمایندگان آمریکایی برای تحقیقات استیضاح ترامپ

نمایندگان آمریکایی که تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ را راهنمایی و مدیریت می نمایند، قصد دارند دور جدید و مهم دیگری از جلسات ادای شهادت را طی هفته جاری برگزار نمایند.

شروع کوشش های جدید نمایندگان آمریکایی برای تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، در حالی که نمایندگان آمریکایی قصد دارند طی هفته جاری دور جدید و مهم نشست های ادای شهادت در جریان تحقیقات پرونده استیضاح دونالد ترامپ را شروع نمایند، ولی بعضی از شهود اصلی کاخ سفید حاضر به شرکت در این نشست ها نخواهند بود و سایر مقام های دولت آمریکا نیز احتمالا از این اقدام تبعیت خواهند کرد.

مخالفت وفاداران به ترامپ برای حاضر شدن در جلسات شهادت در کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا، می تواند منازعه جدیدی را بین کاخ سفید و نمایندگان دموکرات بر سر قدرت و اختیارات لازم برای انجام این تحقیقات به وجود آورد.

بعضی دموکرات ها بر این باورند که ترامپ باید با اتهام جلوگیری از اجرای عدالت در جریان تحقیقات مربوط به استیضاح روبرو گردد چرا که به مقام های دولتی دستور داده است تا با کمیته های مجلس نمایندگان در این پرونده همکاری ننمایند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفته است: 3 مقام ارشد دفتر بودجه کاخ سفید از جمله مدیر موقت این دفتر حاضر به ادای شهادت در این جلسات نشده است.

شهادت این افراد برای تعیین شدن این مساله مهم و لازم است که آیا ترامپ از اهرم فشار یاری خارجی برای جلب حمایت سیاسی رئیس جمهور اوکراین استفاده نموده است یا نه.

شاهد مهم دیگر که حاضر به شرکت در این جلسات نشده، جان آیزنبرگ وکیل ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید است. نمایندگان آمریکایی به طور خاص مایل به سئوال کردن از وی درباره گفتگوی جنجالی تلفنی 25 جولای بین ترامپ و رئیس جمهور اوکراین هستند.

به گفته یک مقام مطلع، آیزنبرگ در تصمیم اتخاذ شده برای انتقال متن گفتگوی تلفنی جنجالی ترامپ و رئیس جمهور اوکراین به سیستم رایانه ای طبقه بندی شده کاخ سفید دست داشته است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع کوشش های جدید نمایندگان آمریکایی برای تحقیقات استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کوشش های جدید نمایندگان آمریکایی برای تحقیقات استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید