نخستین مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی در تبریز برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، افشین روشن میلانی پیش از ظهر سه شنبه با اعلام این خبر گفت: دانشگاه تبریز با همکاری شرکت توزیع نیروی برق تبریز به عنوان قطب علمی- تحقیقاتی مدیریت مصرف، نخستین دوره مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی را می نمایند.

نخستین مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی در تبریز برگزار می گردد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به همکاری و حمایت شرکت توانیر و انجمن انرژی ایران از این دوره اضافه کرد: در این دوره سه روزه، 10 استاد برجسته رشته برق از دانشگاه های معتبر کشورهای ایران، آمریکا و کانادا مطالب به روز را در زمینه مدیریت مصرف ارائه خواهند داد.

وی در مورد ضرورت برگزاری این دوره با تاکید بر شعار اقتصاد مقاومتی، اضافه کرد: ما نیازمند یافتن روش های برای ممانعت از هدر رفت انرژی و سرمایه گذاری کلان تاسیسات الکتریکی برای استفاده در ساعات محدود می باشیم چراکه هزینه بالای احداث تاسیسات برق فقط برای استفاده چند ساله، در تضاد با حفظ و بقای سرمایه های ملی می باشد.

روشن میلانی در ادامه گفت: ما با برگزاری این دوره به دنبال یافتن راهکار های جدید و انتقال تجربیات جهانی در این زمینه، ارتقاء بهره وری سرمایه گذاری های اجرا شده در صنعت برق به وسیله اجرای برنامه های مدیریت مصرف و افزایش اثر بخشی برنامه های پاسخگویی بار هستیم.

وی ارتقاء سطح دانش مدیران صنعت برق در رابطه با برنامه های مدیریت مصرف و ارتباط آن با شبکه های هوشمند، حفاظت از محیط زیست و کاهش آلاینده های جوی و ترویج استفاده از انرژی های پاک، منابع فراوری پراکنده و ذخیره سازی انرژیدر راستای اجرای موثر برنامه های مدیریت مصرف را از دیگر اهداف این مدرسه مطرح کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در مورد شرکت کنندگان این دوره گفت: مدرسه مدیریت مصرف انرژی برای مدیران ارشد و مدیران دفاتر مدیریت مصرف شرکت های توزیع و برق منطقه ای کل کشور، مدیران عامل و مدیران انرژی صنایع همکار با شرکت توزیع نیروی برق تبریز و همچنین دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی برق برگزار می گردد.

لازم به ذکر است مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی 6 تا 8 دی امسال در محل دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی در تبریز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی در تبریز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید