عمران خان، هند را تهدید کرد

به گزارش وبلاگ شهبازی، نخست وزیر پاکستان در سفر به منطقه کشمیر که مدتی است درگیر تنش هایی با هند است دهلی نو را به خاطر اقداماتش در این منطقه تهدید کرد.

عمران خان، هند را تهدید کرد

عمران خان، نخست وزیر پاکستان همزمان با سالگرد استقلال این کشور به شهر مظفر آباد مرکز کشمیر تحت کنترل پاکستان سفر کرد و در یک سخنرانی گفت: ارتش اطلاعاتی در اختیار دارد دال بر اینکه هند برنامه هایی برای تحرکاتی در این منطقه دارد ما به هرگونه تحرک هند واکنش نشان خواهیم داد.

وی توییت کرد، آیا دنیا با سکوت نظاره گر وقوع کشتاری دیگر نظیر کشتار سربرنیتسا در بوسنی یا پاکسازی نژادی علیه مسلمانان کشمیر خواهد بود؟

نخست وزیر پاکستان گفت: می خواهم به جامعه دنیای هشدار دهم که اجازه دادن به وقوع چنین فاجعه ای عواقب و واکنش های شدیدی در سطح دنیا اسلام خواهد داشت که به موج جدیدی از افراط گرایی و خشونت خواهید انجامید.

وی تهدید کرد کشورش به هرگونه اقدام خصمانه هند در کشمیر تحت حاکمیت پاکستان پاسخ خواهد داد و زمان آن شده که دهلی نو درسی بگیرد.

عمران خان خطاب به مجلس کشمیر تحت کنترل پاکستان اظهار کرد که اسلام آباد میخواهد تا از سازمان ملل و دادگاه بین المللی درخواست کند تا حقوق جامعه کشمیر تحت کنترل هند را مطالبه کند.

14 اوت (23 مرداد) پاکستان استقلال خود را جشن گرفت ولی دولت همچنین این روز را روز اتحاد با کشمیر نامگذاری کرد تا حمایت خود را از مردم این منطقه نشان دهد.

عمران خان همچنین بیان نمود که جنگ راهکار مسائل کشمیر نیست و تهدید کرد که ارتش پاکستان آماده رویارویی با هر گونه حمله احتمالی است.

تنش ها میان پاکستان و هند زمانی افزایش یافت که دهلی نو تصمیم گرفت وضعیت ویژه خودمختاری کشمیر تحت کنترل هند را باطل کند. پاکستان در واکنش به این مساله با کاهش روابط دیپلماتیک و تعلیق روابط تجاری با هند را هم بیان کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عمران خان، هند را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان، هند را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید