سگ رباتیکی که به دستورات صوتی واکنش نشان می دهد

به گزارش وبلاگ شهبازی به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک رباتی با یاری پرینتر سه بعدی ساخته اند که Astro نام دارد. این سگ رباتیک با ظاهر عجیب خود مجهز به فناوری هوش مصنوعی است. ربات مذکور در حال حاضر به دستورهای ساده مانند بنشین، بلندشو، یا دراز بکش واکنش نشان دهد.وزن ربات 45 کیلوگرم است.

سگ رباتیکی که به دستورات صوتی واکنش نشان می دهد

اما محققان معتقدند می توان با توجه به هزاران سناریو مختلف ترفندهای جدید را به این ربات آموزش داد. مبدعان ربات معتقدند Astra در آینده به تدریج زبان های مختلف، سیگنال های دست و سگ های دیگر را می شناسد و حتی با پهپادها یکپارچه می گردد.

هرچندAstro تنها سگ رباتیک ساخته شده نیست اما به نظر می رسد نسبت به بقیه نمونه ها واقع گرایانه تر باشد. جالب آنکه این ربات از قبل برنامه ریزی نشده و مانند یک سگ خانگی واقعی و با یاری مغز شبیه سازی شده خود فعالیت ها را می آموزد. مغز شبیه سازی شده این سگ رباتیک نیز در حقیقت یک شبکه عصبی عمیق است که با توجه به هزاران تجربه مختلف آموزش دیده است. به این ترتیب ربات می تواند فعالیت های سودمندی را مانند انسان انجام دهد.

این ربات با الهام از مغز انسان ساخته شده و با یاری ماشین یادگیری و هوش مصنوعی فعال شده است. Astro مجهز به حسگرهای مختلفی است تا با محیط واقعی ارتباط برقرار کند. از جمله حسگرهای آن عبارتند از دوربین ها، میکروفون، حسگر گاز و تصویربرداری راداری. همچنین سگ رباتیک می تواند در زمین ناهموار نیز حرکت کند.

اطلاعات حسگرها به شبکه عصبی ربات یا مغز آن وارد می گردد. مغز Asrto نیز با چند واحدپردازش گرافیکی Nvidia Jetson TX2 فعال می گردد. به این ترتیب سگ رباتیک می تواند در هر ثانیه حدود 4 هزار میلیارد پردازش انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سگ رباتیکی که به دستورات صوتی واکنش نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ رباتیکی که به دستورات صوتی واکنش نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید