بزرگ ترین سفره نذری در راستای گردشگری مذهبی اردبیل برپا می گردد

به گزارش وبلاگ شهبازی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برپایی بزرگ ترین سفره نذری در پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی با هدف رونق گردشگری مذهبی اطلاع داد.

بزرگ ترین سفره نذری در راستای گردشگری مذهبی اردبیل برپا می گردد

به گزارش وبلاگ شهبازی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، صغری فرشی معاون گردشگری استان با اعلام این خبر توضیح داد: این سفره به طول 100 متر و با مشارکت فعالان حوزه گردشگری استان روز پنج شنبه چهار بهمن ماه برپا می گردد.

او با اشاره به اینکه سفره نذری در مرقد شیخ صفی الدین اردبیلی اشاره ای به نذورات قابل توجه به نیازمندان در این بنای تاریخی طی سده های گذشته دارد، افزود: در سفره های نذری از عموم مردم و گردشگران پذیرایی می گردد.

معاون گردشگری اردبیل متذکر شد: گردشگری مذهبی یکی از قابلیت های استان اردبیل است و در طول سال یکی از اهداف سفر گردشگران به این استان زیارت مرقد شیخ صفی الدین اردبیلی جد خاندان صفوی و عارف نامی و همچنین زیارت امامزاده های واقع در این استان است.

به گفته فرشی برپایی سفره های نذری در قالب سلسله برنامه های جشنواره زمستان بیدار انجام می گردد که این طرح با هدف معرفی توانمندی های گردشگری استان در طول فصل زمستان در حال انجام بوده و بیش از 60 عنوان برنامه در سه ماهه فصل زمستان برای آن تدارک دیده شده است.

او متذکر شد: تا انتها فصل زمستان برنامه های متنوعی تدارک دیده شده و تعریف رویدادها متناسب با توانمندی شهرستان ها و با هدف رونق گردشگری زمستانی است.

منبع: میراث آریا

به "بزرگ ترین سفره نذری در راستای گردشگری مذهبی اردبیل برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین سفره نذری در راستای گردشگری مذهبی اردبیل برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید