روسیه 2 موشک بالستیک جدید آزمایش کرد

به گزارش وبلاگ شهبازی، ارتش روسیه از آزمایش موفقیت آمیز دو موشک بالستیک اطلاع داد.

روسیه 2 موشک بالستیک جدید آزمایش کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، این موشک های بالستیک جدید با نام های Bulava و Sineva از دو زیردریایی روسی به نام های Tula و Yuriy شلیک شده اند.

روز گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در واکنش به آزمایش موشکی هفته گذشته آمریکا دستور مقابله به مثل و واکنش متقارن را صادر کرد.

روز گذشته پوتین به نیروهای مسلح روسیه دستور داد تا ضمن آنالیز دقیق این قدام آمریکا برای نشان دادن واکنش متقارن آماه باشند.

پوتین در صحبت هایی گفته است که آزمایش اخیر موشکی آمریکا نشان می دهد این کشور از مدت ها قبل در اندیشه تخطی از پیمان INF (پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان برد) بوده است.

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) روز دوشنبه هفته گذشته اعلام نمود که یک موشک کروز زمین پایه میان بُرد را آزمایش نموده است. این نخستین آزمایش موشک میان بُرد آمریکا از زمان خروج یکجانبه این کشور از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد (INF) بشمار می رود.

در همین ارتباط، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در دیدار با همتای فنلاندی خود در سخنانی اعلام نمود: از کوشش آمریکا برای گسترش سیستم موشکی این کشور که ناقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد (INF) است، متأسفیم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت: از آنچه در این خصوص دیدیم، ناراحت شدیم. آزمایش موشک زمین پایه میان بُرد توسط آمریکا ناقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد است.

پوتین ادامه داد: این اقدام آمریکا اوضاع امنیتی را در کل و امنیت اروپا را بطور خاص وخیم تر کرد. اگر آمریکا به اقدامات خود در این راستا ادامه دهد، مسکو اقدام متقابل و مناسبی را به انجام می رساند.

وزارت خارجه چین نیز روز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشک کروز توسط واشنگتن اعلام نمود: اقدام آمریکا به رقابت تسلیحانی منتهی شده و مخاطراتی را برای دنیا در پی خواهد داشت.

وزارت خارجه چین در این بیانیه تأکید کرد: آنچه آمریکا انجام داد، به تشدید تنش ها منجر شده و تأثیر منفی بر امنیت بین المللی و منطقه ای برجای می گذارد

منبع: همشهری آنلاین

به "روسیه 2 موشک بالستیک جدید آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 2 موشک بالستیک جدید آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید