تشکیل مربع قدرت در صدر جدول لیگ دسته اول، وضعیت وخیم دو تیم شمالی

به گزارش خبرنگاران، هفته سیزدهم رقابتهای لیگ دسته اول کشور با انجام 4 بازی به اتمام رسید که ماحصل این بازیها، معرفی شاهین شهرداری بوشهر بعنوان صدرنشین تازه مسابقات بود.

تشکیل مربع قدرت در صدر جدول لیگ دسته اول، وضعیت وخیم دو تیم شمالی

شاهین شهرداری بوشهر که وارث تیم قدیمی و پر طرفدار شاهین بوشهر است، در حالی بعنوان مدعی جدی صعود به لیگ برتر خود را معرفی کرد که اولین فصل حضورش در این مسابقات را تجربه می نماید.

شاگردان محمود فکری در یک بازی خارج از خانه توانستند تیم خوب قشقایی شیراز را با یک گل شکست دهند تا با شایستگی به صدر جدول صعود نمایند. از آنجایی که فکری فصل گذشته هم توانست با نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر صعود کند، به نظر می رسد با استفاده از تجربه فصل گذشته در این فصل هم شانس خوبی برای صعود داشته باشد.

گل گهر یکی دیگر از مدعیان این فصل که از شانس خوبی برای صعود به لیگ برتر برخوردار است، در این هفته نتوانست برابر میزبانش شهرداری تبریز پیروز گردد و این تساوی باعث شد تا آنها شانس رسیدن به صدر جدول را از دست بدهند. هرچند این تیم نسبت به مس کرمان و شاهین بوشهر یک بازی کمتر دارد.

مس کرمان که تا هفته گذشته صدرنشین این مسابقات بود، با گلی که در دقیقه 92 از ملوان در بندر انزلی خورد، 2 امتیاز حساس از دست داد و با یک پله تنزل به رده دوم جدول سقوط کرد.

سرخ پوشان پاکدشت هم به لطف نتایج درخشانی که در هفته های اخیر با فرهاد کاظمی گرفتند به رده سوم جدول صعود کردند تا حالا رسما در صف مدعیان قرار داشته باشند.

فکری با شاهین، دست نشان با مس، کاظمی با سرخ پوشان و وینگو با گل گهر مربع قدرت در لیگ را تشکیل داده اند و کم کم خرج شان را با بقیه تیم های حاضر در این مسابقات جدا می نمایند. نزدیک ترین تیم به اینها آلومینیوم اراک است که با یک بازی بیشتر نسبت به گل گهر و سرخ پوشان، 3 امتیاز کمتر دارد و بعد از آن، فاصله دیگر تیم ها از جمله اکسین و قشقایی و... با کورس صدرنشینی زیاد می گردد.

در انتهای جدول هم شرایط دو تیم شمالی خونه به خونه و ملوان خوب نیست و آنها با 6 امتیاز در حال حاضر فانوس به دستان جدول هستند. ضمن این که دو تیم شهرداری ماهشهر و رفسنجان با 10، نود ارومیه با 11 و فجر سپاسی با 12 امتیاز شرایط چندان مستحکمی در جدول ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تشکیل مربع قدرت در صدر جدول لیگ دسته اول، وضعیت وخیم دو تیم شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل مربع قدرت در صدر جدول لیگ دسته اول، وضعیت وخیم دو تیم شمالی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید