فیلم ، تسلا مدل 3 به یدک کش 9 تنی تبدیل می گردد؛ قوی تر از لندکروز

به گزارش وبلاگ شهبازی، گجت نیوز نوشت: به تازگی فیلمی از شاخ و شانه کشیدن تسلا مدل 3 در خیابان های آمریکا منتشر شده است که این سدان برقی را در قامت یک یدک کش غول پیکر نشان می دهد. اما واقعیت ماجرا چیست؟

فیلم ، تسلا مدل 3 به یدک کش 9 تنی تبدیل می گردد؛ قوی تر از لندکروز

همه ما، خودرو تسلا مدل 3 را به عنوان یک سدان برقی و تقریبا مالی می شناسیم. خودرویی که از نظر مقدار و عملکرد، در بین تسلا مدل Y و S قرار می گیرد و در برترین نسخه خود می تواند 450 اسب بخار قدرت را به وسیله دو موتور الکتریکی در اختیار راننده قرار دهد. شتاب 0-100 این نسخه نزدیک به 3.1 ثانیه است و شعاع حرکتی آن هم از 500 کیلومتر تجاوز نمی نماید. حال به نظر شما، این خودرو مناسب یدک کشی و جابه جا کردن بارهایی به وزن 9 تن است یا خیر؟ در ادامه راجع به این موضوع صحبت می کنیم اما فیلم زیر، گویای همه چیز است!

اگر به سراغ ویکی پدیا یا وب سایت رسمی تسلا برویم و در خصوص ظرفیت یدک کشی تسلا مدل 3 تحقیق کنیم، به عدد 910 کیلوگرم می رسیم. این عدد دقیقا همان چیزی است که برای یدک کشی اجسامی مثل کمپر یا قایق تفریحی، به آن احتیاج دارید؛ اما مدیر عامل شرکت Boxabl اصلا چنین چیزی را نمی پذیرد و میخواهد تا ذات واقعی تسلا مدل 3 را بیرون بکشد؛ آن هم با تستی شبیه به مسابقات مردان آهنین!

شرکت Boxabl در زمینه ساخت خانه های هوشمند فعالیت می نماید اما در حال حاضر، بخشی از تمرکز آن ها به سوی خانه های پرتابل و پیش ساخته منعطف شده است. بنابراین این شرکت برای تبلیغات کار تازه خود، دست به ابتکار عجیبی زده است. همانطور که در فیلم هم مشاهده کردید، تسلا مدل 3 یک تریلر 9 تنی (دقیقا 8.6 تنی) را به پشت خود بسته است که وزن منزل پیش ساخته Boxabl، دقیقا 6.5 تن از آن را تشکیل می دهد.

داستان جایی جالب می گردد که به توان یدک کشی در لندکروز می رسیم؛ یعنی فقط 3.5 تن! به هر حال این عدد از تست های رسمی بیرون آمده و حدس می زنیم که زور تویوتا لندکروز، بیشتر از این حرف ها باشد. البته این خودرو برقی ، فاقد تجهیزات یدک کشی (مانند قلاب) است شرکت Boxabl برای انجام این نمایش، تغییرات مورد احتیاج را بر روی تسلا مدل سه اعمال نموده اند.

ولی داستان به همین موارد ختم نمی گردد؛ نمایش یدک کشی تسلا مدل 3 با تریلر 9 تنی، در یکی از شلوغ ترین بلوارهای لاس وگاس برگزار شده است و توقف و حرکت پی در پی حسابی کار تسلا Model 3 را سخت نموده بود. البته باید اشاره کنیم که خلاقیت مدیرعامل Baxable تمامی ندارد و او در اتفاقی نادر، مسابقه درگ تسلا مدل 3 با یدک کش را برگزار نموده است. وزن تسلا مدل 3 در این رقابت، فعلا بیان نشده اما طبق نتایج، سدان برقی ایلان ماسک با وجود اینکه وزنه سنگینی را به دوش می کشید، تست درگ 200 متر را در کمتر از 20 ثانیه طی نموده است.

در انتهای کار باید اشاره کنیم که به طور کلی، چیزی به نام هرزگردی در خودروهای برقی تسلا وجود ندارد و همین موضوع، برگ برنده تسلا مدل 3 در کشیدن یک تریلر 9 تنی است.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "فیلم ، تسلا مدل 3 به یدک کش 9 تنی تبدیل می گردد؛ قوی تر از لندکروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، تسلا مدل 3 به یدک کش 9 تنی تبدیل می گردد؛ قوی تر از لندکروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید