اروپایی ها در هر ساعت چه قدر دستمزد می گیرند؟

به گزارش وبلاگ شهبازی، بین بیشترین و کمترین متوسط دستمزد کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود 9 برابر اختلاف وجود دارد!

اروپایی ها در هر ساعت چه قدر دستمزد می گیرند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا خاتمه سال 2018 میلادی متوسط دستمزد پرداختی به شاغلین در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 27 یورو و در منطقه یورو معادل 30.6 یورو بوده است. در عین حال اختلاف معناداری بین کمترین و بیشترین دستمزدها وجود دارد.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمترین دستمزد ساعتی متعلق به بلغارستان با 5.4 یورو در هر ساعت است و پس از این کشور، رومانی با 6.9 یورو، لیتوانی با 9 یورو، مجارستان با 9.2 یورو و لتونی با 9.3 یورو قرار دارند.

از سوی دیگر بیشترین متوسط دستمزد ساعتی در سال 2018 متعلق به دانمارک با 43.5 یورو بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با 40.6 یورو، بلژیک با 39.7 یورو، سوئد با 36.6 یورو، هلند با 35.9 یورو و فرانسه با 35.8 یورو قرار دارند.

در بین بخش های مختلف، کارفرمایان اروپایی در سال 2018 به طور متوسط 27.4 یورو در بخش صنعت، 33.2 یورو در بخش خدمات متحمل هزینه ساعتی شده اند. هزینه ساعتی شامل دستمزد و هزینه های دیگر شده است. هزینه نیروی کار در مجموع معادل 23.7 درصد از تولیدات ناخالص داخلی اتحادیه اروپا و 25.6 درصد از حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو بوده است.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اروپایی ها در هر ساعت چه قدر دستمزد می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپایی ها در هر ساعت چه قدر دستمزد می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید