سامانه سماح تعطیل شد

رئیس سازمان حج و زیارت درباره تعطیلی روند سامانه سماح توضیحاتی داد.

سامانه سماح تعطیل شد

به گزارش ، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: سامانه سماح تا امروز برای ثبت نام زائران اربعین باز بود و طی این مدت درمجموع بالغ بر 3 میلیون و 330 هزار نفر برای سفر ایام اربعین حسینی ثبت نام کردند و از امروز به طورکامل فعالیت سامانه متوقف شد.

وی درادامه با اشاره به اینکه سال جاری زائران ثبت نامی اربعین رشد قابل ملاحظه ای به نسبت سال قبل داشته اند، گفت: سال گذشته بالغ بر 2 میلیون نفر ثبت نام و به سفر اربعین رفتند و سال جاری آمار ها حاکی از آن است که از ابتدای ماه صفر تا کنون در مجموع بالغ بر سه میلیون و 64 هزار زائر از نقاط مختلف راهی عراق و کربلای معلی شده اند.

وی بیان کرد: تا کنون بالغ بر 2 میلیون و 700 هزار زائر معادل 89 درصد زائران ایرانی به کشور بازگشتند.

وی بیان کرد: تا کنون بیشترین آمار زائران بازگشتی معادل یک میلیون و 571 هزار نفر از مرز مهران به کشور بازگشته اند که رقمی معادل 57 درصد کل زائران بازگشتی است.

وی بیان کرد: بیش از 688 هزار زائرمعادل 24 درصد کل زائران هم از مرز شلمچه و 269 هزار نفر از مرزچذابه و 89 هزار نفر از مرزخسروی به کشور بازگشته اند.

وی اظهار کرد: زائران بازگشتی از مرزهوایی هم در این مدت به بیش از 95 هزار و 239 نفررسیده است.

رشیدیان با بیان اینکه روند بازگشت زائران اکنون که یک روز بعد از اربعین است تا حدودی فروکش نموده است، اضافه نمود: هنوز حدود 400 هزار زائر دیگر در عراق هستند و به مرور طی روز های آینده به کشور باز می گردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سامانه سماح تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سماح تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید